Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrencilerine Öneriler.

Öncelikle müdendis olmak isteyen arkadaşlara şunu söylemeliyim ki her zaman arayış içinde olmalısınız. Öğrenmekten keyif alabilmek kendini geliştirmenin ilk koşullarından biridir. Günümüzde bilgiye ulaşmak her zamankinden çok kolay. Ancak henüz bir insana hap içirerek bütün bilgileri beynine yerleştirmek gibi bir teknoloji bulunmadığından öğrenme eyleminin çoğunluğu hala okuyarak, dinleyerek ve yaparak gerçekleşmektedir. Dolayısıyla devamlı olarak okumaya ve araştırmaya açık olmalısınız.

İngilizce: Günümüzde İngilizce bilmenin ne kadar önemli hale geldiğini anlatmaya gerek bile duymuyorum. İngilizce artık neredeyse “yabancı dil” olarak bile kabul edilmiyor.

Eğer temel İngilizce gramer konusunda sıkıntılarınız varsa bunu halletmelisiniz.Eğer temeliniz varsa bundan sonrası kelime haznenizi genişletmekten ibarettir.Bunun da en güzel yolu devamlı İngilizce yayınlarla haşır neşir olmaktır.Bu çalışmayı da derslerinizden ayrı tutmak zorunda değilsiniz.Eğer Türkçe eğitim yapılan bir fakültede okuyorsanız aldığınız derslere İngilizce kitaplardan çalışarak teknik İngilizcenizi ilerletebilirsiniz.

 

Uygulamamızı indirin

Sivassoft tanıtım uygulamamız yayınlanmıştır.Bizleri daha yakından takip etmek duyuru ve kampanyalarımızdan haberdar olmak için ücretsiz indirebilirsiniz.